Tenaanval

Tenaanval

Over bibliothecarissen, bibliotheken, leesbevordering en soms over kunst

Een boekenbastion met gratis boeken

12 juni 2012 | 2 Comments

Via Edwin las ik vorige week over Tante Pollewop, een initiatief om gratis boeken te verspreiden. Altijd nieuwsgierig naar de concurrentie heb ik het bijbehorende blog eens goed bestudeerd. Dat ziet er erg leuk uit, maar veel wijzer over wie er precies achter zitten en wat de bedoeling is werd ik er niet van.

Omdat ik dit weekend toch in de buurt was ben ik er maar eens langs gereden. Toevallig was Tante Pollewop in de tuin aan het werken, dus ik heb gezellig een praatje met haar gemaakt. En ik ben heel wat te weten gekomen over het idee erachter.

Dat idee  is precies zoals ze het zelf verwoord op het blog: Oprukkende e-books, sluitende bibliotheken, omvallende boekhandels: het papieren boek zit in het verdomhoekje. Boekenbastion Tante Pollewop biedt tegenwicht. Door gratis boeken te verspreiden. Veelal gelezen, hier en daar met een schrammetje, soms met andere gebruikssporen. Maar wat kan het bommen? Ze doen het! Boekenbastion Tante Pollewop voor al uw gratis boeken.

Tante Pollewop wil meer zijn dan alleen maar gratis boeken.  Ze wil ook informele bijeenkomsten organiseren over onderwerpen die haar bezighouden. Ze is pas twee weken bezig maar ze heeft haar eerste theekransje al georganiseerd. Over de bezuinigingen op het bibliotheekwerk in de gemeente. Omdat het een actueel onderwerp is. Het had ook iets anders actueels kunnen zijn.

 Het boekenbastion bestaat uit een bouwwerk annex kast die dagelijks geopend is van zonsopgang tot zonsondergang.  Van binnen is hij vrolijk aangekleed met spreuken en Stefan Verweys en er ligt een schriftje waar bezoekers reacties in kunnen achterlaten. Tante Pollewop twittert ook: zo zet ze elke dag een boek uit de collectie in de schijnwerper en twittert ze over andere zaken die haar bezig houden. Klein, spontaan en met humor, zoals het hele boekenbastion.

Ik vind het een prachtig initiatief. Een initiatief dat bibliotheken zouden moeten omarmen en waar ze vooral niet al te spastisch over moeten doen zoals bij het Leencafé in Assen gebeurde. Kom op zeg, niet zo bang! We hebben allemaal hetzelfde doel en de branche zou nog wel iets kunnen leren van het plezier en de toewijding van de initiefnemers.

2 people are talking about “Een boekenbastion met gratis boeken

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.